Jak odeslat SMS kampaň

SMS kampaň můžete jednoduše odeslat prostřednictvím našeho jednoduchého průvodce.

Vytvoření SMS

Klikněte na Kampaně a poté na SMS.

V pravém horním rohu klikněte na Vytvořit novou SMS zprávu.

Budete přesměrováni do dalšího kroku.

Nastavení SMS zprávy

V prvním kroku nastavujete základní údaje pro samotnou SMS zprávu

Název SMS - SMS si pojmenujte pro své interní potřeby

Odesílatel - vyberte odesílatele SMS zprávy (Návod pro nastavení odesílatele SMS zprávy a Návod pro dobití kreditu u SMS zpráv)

Vyberte akci, díky které máte oprávnění odesílat uživatelům SMS sdělení. Pro účely SMS vyberte akci Základní oprávnění -> Poslat SMS.

V poslední části tohoto kroku vybíráte SMS šablonu, kterou budete chtít odeslat nebo jí zde přímo vytváříte. (Návod pro vytvoření SMS šablony)

Vytvoření SMS šablony

Do pole Text SMS můžete psát SMS text, který budete chtít odeslat. Tento text se vám bude zobrazovat i v pravé části v náhledu grafiky mobilního zařízení.

Pod editorem uvidíte informaci o počtu znaků a počtu SMS zpráv.

Do SMS zprávy můžete vložit i vlastní pole (proměnnou hodnotu), v rámci které budou propisovány údaje z databáze kontaktů, na které SMS zpráva bude odesílána.

Součástí textového pole je i funkce pro odstranění diakritiky (Ří) a odstranění mezer mezi slovy, kdy první písmeno slova je nahrazeno písmenem velkém (Aa). Pokud některou z těchto funkcí budete chtít využít, stačí kliknout na tuto funkci. Nicméně je tento krok neměnný, nelze ho vrátit zpět.

Vložení textu pro odhlášení

Výběrem funkce "Vložit text pro odhlášení", automaticky dojde k přidání prvku pro odhlášení do SMS zprávy. SMS odhlášení s merge fieldy můžete vidět v pravé části náhledu mobilu na dané podstránce. Text pro odhlášení z SMS můžete upravit dle vlastní potřeby. Klikněte na Upravit text pro odhlášní.

Merge fieldy v textu pro odhlášení neupravujte, ani nepřepisujte! V případě, že dojde k jejich přepsání, funkce odhlášení z SMS nebude funkční. Text, který bude doplňovat tyto merge fieldy, je již na volbě samotného uživatele, který bude SMS zprávu odesílat.

Merge fieldy pro SMS zprávu:

{{unsubscribe_code}} {{unsubscribe_phone}

Unsubscribe_code: Unikátní kód sloužící pro rozpoznání uživatele, který zasílá požadavek pro odhlášení.

Unsubscribe_phone: Alokované telefonní číslo, na které uživatel zasílá unikátní kód pro odhlášení.

Takto vytvořenou zprávu s textem pro odhlášení můžete odeslat na databázi svých zákazníků.

Jakmile dojde k odhlášení kontaktu z databáze, stav odhlášení bude propsán k danému kontaktu v databázi kontaktů. Na takto odhlášení kontakty již nebude možné odeslat SMS zpráv.

Jakmile máte veškeré nastavení pro tento krok hotové, klikněte na tlačítko Pokračovat

Výběr příjemců

V tomto kroku vybíráte, na jaké příjemce bude SMS zpráva odeslána. Vybírat můžete buď ze seznamu kontaktů Všechny osoby nebo Všechny společnosti. Případně zvolit obě možnosti.

V záložce Segmenty pak máte uloženy vytvořené segmenty ze sekce Kontakty. Samostatnou nápovědu pro vytvoření Segmentů naleznete k dispozici zde.

Výběr funkce Zkontrolovat duplicity zabrání tomu, že bude ta samá kampaň odeslána na kontakt, který už sdělení dostal.

 

Testování SMS

V případě zájmu můžete odeslat testovací SMS buď sobě, nebo svým kolegům.

Do kolonky Telefonní číslo vyplníte tel. číslo/a, na které budete chtít testovací SMS odeslat. Poté kliknete na tlačítko Odeslat test.

Odeslat SMS

V posledním kroku vidíte souhrnný přehled nastavení SMS, výběru příjemců a výběru šablony. Veškeré tyto hodnoty můžete v tomto kroku upravit kliknutím na tlačítko Upravit v jednotlivých widgetech.

Zároveň zde volíte i Datum odeslání SMS

SMS můžete odeslat ihned nebo Naplánovat odeslání.

Po tomto nastavení kliknete na tlačítko Odeslat (v případě, že chcete SMS odeslat ihned) nebo Naplánovat odeslání (v případě, že jste u SMS naplánovali konkrétní datum a čas odeslání).

Přehled SMS

Po vytvoření SMS budete přesměrováni do seznamu vytvořených SMS. Zde můžete vidět základní statistiky o tom, kolik SMS bylo odesláno a jaká byla míra doručení.

Na každém řádku pak můžete v pravé části vybírat z široké nabídky dalších funkcí.

U SMS, která byl archivována, můžete zvolit funkci Detail, která vás přesměruje do základního přehledu SMS kampaně. Zde pak můžete vidět obecné informace, zobrazit si statistiky a zobrazit kontakty dle jejich aktivity po doručení SMS.

U SMS, která byla odeslána, si můžete zobrazit přehled základních informací, zobrazit samotnou SMS, statistiky, kampaň zde můžete i duplikovat či přejmenovat.

U SMS, která byla uložena jako koncept, můžete SMS zobrazit, duplikovat či přejmenovat.