Jaký je rozdíl mezi skupinou kontaktů a segmentem kontaktů

V tomto článku vám představíme základní rozdíly mezi skupinou kontaktů a segmentem kontaktů a pro jaké případy je vhodné využit jednu nebo druhou funkci. 

Segment kontaktů

Jedná se o dynamické seskupení kontaktů, které získáte na základě vámi nastaveného filtru kontaktů. (například dle stejného štítku/tagu u kontaktu, jména, atd.)

Segment je dynamický z toho důvodu, že pokud ho ve filtru neomezíte datem přidání kontaktu od - do, tak vám neustále bude tento segment s novými kontakty narůstat. 

Jako příklad uvedeme následující situaci. 

Příklad 1: Do Reaga se vám budou automaticky sbírat kontakty z webového formuláře, které budou označeny štítkem/tagem "kontakty-webovy-formular". Vy si na základě tohoto štítku ve filtru vydefinujete segment, který bude zahrnovat všechny takto označené kontakty. Jelikož se jedná o situaci, kdy budou kontakty z webového formuláře neustále narůstat, bude docházet i k automatickému navyšování počtu kontaktů v tomto segmentu. 

Segmentace kontaktů je vhodná pro: pravidelné newslettery, přání k svátku, důležité informace pro vaše kontakty ...

Nápověda: Jak vytvořit segment kontaktů 

Skupina kontaktů

Skupiny si v tomto případě představte jako statický seznam kontaktů, který se v čase nemění. V aplikaci Reago vytvoříte skupinu a do této skupiny naimportujete kontakty. Pokud do této skupiny vy sami aktivně nenaimportujete další kontakty, nebude docházet k jejímu automatickému rozšiřování. 

Skupina kontaktů je vhodná pro: pravidelné zasílání sdělení na stále stejný seznam kontaktů (např. VIP nabídky)

Nápověda: Jak vytvořit skupinu kontaktů