Jak zkontrolovat, že váš e-mail nespadne do SPAMu?

Pokud si nejste jisti, zda vaše e-mailová kampaň nepadá do SPAMu, můžete si její kvalitu otestovat zdarma na webových stránkách http://www.mail-tester.com/. Na základě tohoto nástroje můžete zjistit, s jakou pravděpodobností bude vaše kampaň doručena nebo zda-li spadne do SPAMu.

Prostřednictvím tohoto testeru můžete provést až 3 testy denně zdarma.

Jak otestovat e-mailovou kampaň?

Zadejte si do webového prohlížeče adresu http://www.mail-tester.com/. Po načtení stránky vidíte pole s vyplněnou e-mailovou adresou. Tuto adresu použijte pro otestování Vaší e-mailové kampaně.

Zkopírujte si jí a uložte do aplikace Reago jako nový kontakt (nápovědu pro vložení jednoho kontaktu najdete k dispozici v úvodu článku Jak importovat kontakty).

Jakmile kontakt do aplikace Reago přidáte, otevřete si jeho detail a klikněte na záložku E-mail. A na tlačítko Napsat e-mail.

Otevře se vám nové okno, kde vyberete odesílatele a na posledním řádku pak šablonu, kterou budete chtít otestovat. A tento e-mail odešlete.

Nyní se přepněte do Mail testeru a klikněte na tlačítko Then check your score.

Během okamžiku byste měli zjistit scóre vaší e-mailové kampaně.

V testu můžete získat maximálně 10 bodů, čím více bodů získáte, tím máte vyšší šanci na úspěšné doručení kampaně vašim příjemcům.

V modrém pruhu vidíte předmět své kampaně a pod tímto pruhem jsou pak jednotlivé položky, které vás informují o stavu prvků v rámci e-mailové kampaně. V první položce Click here to view your message se můžete podívat na to, jak váš e-mail vypadá v html verzi s obrázky i bez, a jak na mobilním zařízení, tabletu nebo počítači. Dále zde můžete vidět SpamAssassin. SpamAssassin je program k filtrování SPAMu na základě analýzy obsahu. Vidíte zde především to, zda máte správně nastaveny DKIM a SPF. V sekci Your message is safe and well formatted zjistíte velikost vaší e-mailové kampaně a kolik zabírá vaše kampaň textu. V předposlední záložce You're not blacklisted si zkontrolujete, zda nejste na žádném black listu.

V případě, že všechny položky obsahují "fajfky", je vaše e-mailová kampaň v pořádku a můžete jí odeslat.

Pokud jsou pro vás anglická terminologie obtížná, můžete si stránku přepnout do české jazykové mutace v nabídce v pravém horním rohu.